Háztartási használati vízkezelés
Termékeink megtekinthetõk:
http://www.pf-epuletgepeszbolt.hu
Az alábbiakban a teljesség igénye nélkül, a háztartási víztisztító és kezelő berendezésekről néhány gondolat
Ha megvizsgáljuk, azokat a vízvezeték hálózatokat, amelyeken a vezetékes vizet kapjuk, megállapíthatjuk, hogy sok esetben 50-60-70 éves vezetékrendszeren keresztül jut el hozzánk a csapvíz, aminek összetétele és minősége egyes régióban is igen eltérő lehet.
Napjainkban a legkülönfélébb víztisztítási, illetve szűrési eljárások ismertek és terjedtek el a gyakorlatban is. Ezeknek a hatékonysága a hiányostól a kiválóig terjed.
1./ a víz vezeték rendszer megóvását , valamint a háztartási szerelvények és berendezések működését védő készülékek.
Vízszűrő és vízlágyító berendezések
1./ A hagyományos mechanikus vízszűrők, a csapokat, csöveket óvják a vízkődarabkáktól, homoktól, rozsdától és egyéb szennyeződéstől. Alapvetően minden háztartás vízvezeték rendszerébe célszerű beépíteni.
2./ A vízlágyító berendezések, a vízkőképződés megakadályozására alkalmas készülékek. A lágyvíz használatával megóvhatjuk szerelvényeinket, csöveinket a vízkőlerakódástól, ezzel ezek hosszabb életűek lesznek, a jobb hőáramlás révén energiát takarítunk meg. Kevesebb mosópor, vegyi lágyító- és öblítőszer szükséges, ez pedig nem csupán pénztárcánkat, de környezetünket is kíméli.
Lágyvíz előállítása történhet
A./ gyantás- vízlágyító berendezéssel
Az alkalmazott készülék a beérkező vizet, a regeneráláshoz szükséges ioncserélő gyantán átfolyatva, kalcium- és magnézium-ionokat, nátrium-ionokra cseréli, így előállítva a lágyított vizet.
B./ mágneses vízkezelő berendezéssel
A z elektromos – mágneses vízkőmentesítő készülék hatására, a beérkező vízben található oldott mészkő kristályai szétesnek, nem tudnak egymáshoz, valamint a vizes rendszerek (bojler, kazán, csaptelepek stb.) felületeire tapadni, és vízkő formában összeállni , valamint a készülék, a vezeték rendszerben eddig lerakódott vízkövet folyamatosan oldja, .
2./ Ivóvíz kezelés céljából alkalmazható készülékek.
Jelenleg komoly vita zajlik a szakemberek, és persze a potenciális vásárlók között is arról, hogy a vízben lévő ásványi anyagok mennyire hasznosak vagy esetleg károsak az ember számára. Ezt a vitát én nem akarom minősíteni, sem eldönteni, és igazából Önt sem akarom befolyásolni, csak röviden összefoglalni a lehetőségeket.
A két legelterjedtebb technológia az alábbi:
1. Aktívszén alapú víztisztítás
Az aktív szenes víztisztító készülékek belsejében egy préselt szénszűrő található. Általában az alábbi szennyeződések szűrésére használható:
klórklórszármazékoknem oldott anyagokkőolaj származékokbaktériumok2. Fordított ozmózis rendszerű víztisztítás
A Fordított Ozmózis a ma ismert egyik leghatékonyabb ivóvíz tisztítási mód. Több évtizede használják haditengerészetnél és az űrhajózásnál, de ma már a háztartások számára is elérhető áron kapható.
A Fordított Ozmózis egy olyan víztisztító rendszer, amely eltávolítja a vegyi anyagokat, a szerves szennyeződéseket, az oldott részecskéket, a nehézfémeket és a baktériumokat is az ivóvízből.
A tökéletes tisztítást többszintű előszűrés után az ún. Vékony Film Membrán Technológia teszi lehetővé. A vizet egy speciális filmmembrán (4) szűri meg, ami csak a tiszta vízmolekulákat engedi át. A különböző szennyező anyagok ezzel szemben nem tudnak a membránon áthatolni. Ezeket a rendszer a szennyvízelvezetőbe továbbítja.
A Fordított Ozmózissal működő víztisztító olyan szűrőnek fogható fel, amelynek a nyílásainál a baktériumok 1000-szer, a vírusok pedig 100-szor nagyobbak. Ezért az Ozmózis Szűrő 10.000-szer jobban szűr, mint a hagyományos szűrők.
A víz megfelelő tisztítása, szűrése után a készülék visszajuttatja a szükséges ásványi anyagokat és ionokat az ivóvizünkbe.
Melyik a jobb víztisztítási technika?
Nos, erre a kérdésre nem lehet egyértelmű választ adni.
Amennyiben Ön el tudja fogadni azt, hogy olyan vizet igyon, amelyben az utánsózó patron használatával is alacsonyabb az oldott ásványi anyag tartalom az ivóvízben, akkor mindenképpen jobb választás a fordított ozmózis rendszerű víztisztó készülék.
Amennyiben viszont Ön jobban szeretne a magasabb ásványi anyag tartalmú vizet fogyasztani, akkor az aktív szenes víztisztító készüléket javasolom.
Javasolt vízkezelési technológia még az UV csírátlanítás, ami hatékony eljárás a vízben található élősködő mikroorganizmusok elpusztítására. Működése megbízható, nem igényel karbantartást, és ami a legfontosabb, klór- és egyéb vegyszerek hozzáadása nélkül csírátlanítja a vizet. Kútvíz használata esetén mindenképp javasolt a beépítése .
Ajánlom-e a víztisztító berendezéseket? A válaszom igen.
– Egyrészt, mert a szűrt és kezelt víz, tisztábbnak látszik, és én elfogadom azt, amit látok.
– Bármelyik víztisztítóval tisztított víz jobbnak mondható, mint a csapvíz, és valószínűleg jobb, mint valamely olcsóbb ásványvíz!